#Empowerment Artykuły Feminizm książki Our Shared Shelf

Our Shared Shelf: książki, które przeczytasz po Polsku!

10 sierpnia 2017

Bardzo zależy mi, aby z promocją książek OurSharedShelf dotrzeć do jak największej ilości odbiorców, będących zarówno naszymi stałymi czytelnikami, jak i przypadkowymi gośćmi, poszukującymi informacji na temat grupy. Zależy mi tak bardzo, że zdecydowałam, że niektóre niedostępne pozycje przetłumaczę dla Was osobiście, by następnie, po uzyskaniu odpowiedniej zgody autorskiej, udostępnić nieoficjalny przekład. Nim jednak przejdę do tłumaczeń, chciałabym podzielić się z Wami informacją na temat książek, które obecnie są dostępne na polskim rynku. Dzięki nim nawet bez dobrej znajomości języka angielskiego, będziecie się mogli poczuć częścią tej wyjątkowej inicjatywy!

  1. Alice Walker – Kolor Purpury; Poruszająca powieść epistolarna o miłości, nienawiści, nadziei i wyzwoleniu… – recenzja & ebook.
  2. Caitlin Moran – Jak być kobietą; Czytałam ją na uczelni, w komunikacji miejskiej, w domu i na przystankach autobusowych… – recenzja & ebook.
  3. Marjane Satrapi – Persepolis; Wyjątkowa pozycja, którą warto przeczytać chociażby ze względu narastających w naszym kraju nastrojów ksenofobicznych, zwłaszcza w przypadku ludzi, których obecnie z niewiadomych przyczyn odbiera się nad wyraz demonicznie. Tymczasem warto zaznaczyć, że nie wszyscy Irańczycy to fanatycy. „Persepolis” to książka szczególnie dla tych, którzy Iran kojarzą głównie z terroryzmem… – recenzja & ebook #1 #2.
  4. Eve Ensler – Monologi waginy; ebook.
  5. Clarissa Pinkola Estés – Biegnąca z wilkami; ebook.
  6. Margaret Atwood – Opowieści podręcznej; ebook.
  7. Naomi Wolf – Mit urody; ebook.

Jak sami widzicie jest to ponad połowa książek ze wszystkich, które poleca Emma. Udostępniając linki starałam się znaleźć jak najtańsze (a nawet darmowe) kopie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Wam miłego czytania!

You Might Also Like