The Book Fairies Poland

STRONA GŁÓWNA • OFICJALNE WRÓŻKI • SKLEP • OUR SHARED SHELF • O NAS • FAQ • KONTAKT • OFICJALNY BLOG • DLA AUTORÓW

O NAS

Chowamy książki na terenie całej Polski, abyś mógł/mogła je znaleźć, przeczytać i zostawić w wybranym przez siebie miejscu – w ten sposób trafią do kolejnych czytelników. Najwspanialszą rzeczą we wszystkim, co robimy jest to, że TY również możesz stać się Książkową Wróżką! Zapoznaj się z pozostałymi działami strony, aby wiedzieć jak zacząć.

DOŁĄCZ DO NAS!

Aby stać się Książkową Wróżką w swoim lokalnym środowisku, możesz: zamówić naklejki w języku angielskim na oficjalnej stronie ibelieveinbookfairies.com, zamówić dodatkowo naklejki w języku polskim* lub wysłać nam książki, którymi chciałabyś/chciałbyś się podzielić! Bez obaw, trafią w dobre ręce i będziemy wiedziały co z nimi zrobić, rozpoczynając całkiem nowy, wróżkowy rozdział w ich życiu!

*Autorką projektu i wytwórczynią naklejek w języku polskim jestem ja sama. Wykonuję je za darmo. Możesz je dołączyć do liściku, który umieścisz w książce. Aby zamówić naklejki skontaktuj się ze mną za pośrednictwem e-maila bookfairiespl@gmail.com.

W asortymencie oficjalnego sklepu The Book Fairies znajdziesz też wstążki! Dzięki nim dodatkowo ozdobisz książkę dla przyszłego właściciela i z pewnością przykujesz wzrok niejednego przechodnia. Kto nie przepada bowiem za prezentami? Kolejnym, uroczym dodatkiem do Twojej wróżkowej książki są z pewnością zakładki, które The Book Fairies całkiem niedawno wprowadziły do swojego sklepiku.

Na oficjalnej stronie The Book Fairies możesz również zamówić specjalny zestaw Książkowej Wróżki (10 naklejek, 5 zakładek i 5 wstążek).

Bez względu na to, ile rzeczy zamówisz, koszty przesyłki pozostają zawsze takie same!

KIM SĄ THE BOOK FAIRIES (KSIĄŻKOWE WRÓŻKI)?

Uczestniczki akcji Book Fairies możesz znaleźć na całym świecie, może być to ktokolwiek. Łączy ich wspólna miłość do czytania i pragnienie dzielenia się książkami z innymi! Obecnie aktywnie działające wróżki pochodzą z ponad 100 krajów, od Nowej Zelandii po Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wspólnie tworzymy społeczność miłośników książek.

CO ROBIĄ KSIĄŻKOWE WRÓŻKI?

To proste – zostawiamy książki dla innych. Przekazując je następnej osobie i zachęcając do tej bezinteresownej czynności, dajemy książkom nowe życie.

JAK ZNALEŹĆ KSIĄŻKĘ OD WRÓŻKI?

Charakterystyczną cechą każdej wróżki jest to, że do ukrycia swoich książek, nieustannie poszukuje wyjątkowych miejsc. Miejsca ukrycia są starannie wybierane w taki sposób, aby nikt nie zauważył momentu pozostawienia książki i jednocześnie tak, aby była w zasięgu oka potencjalnego znalazcy. Książkowe wróżki często noszą przy sobie duże worki książek a ich znakiem rozpoznawczym są zielone naklejki i dodatki.

CZY MOGĘ ZOSTAĆ WRÓŻKĄ?

Tak! Każdy może zostać książkową wróżką. Jeśli posiadasz książki, którymi chcesz się podzielić lub zwyczajnie zdecydujesz się na oddanie każdej przeczytanej książki innej osobie, zamów kilka naklejek!

DZIAŁALNOŚĆ WRÓŻEK: WERSJA KOMIKSOWA

Jedna z nas, Keshav z Indii, narysowała komiks, by w prosty sposób wyjaśnić na czym polega działalność The Book Fairies. Specjalnie dla Was go przetłumaczyłam: